Naudinga žinoti

Sena elektros instaliacija grasina gaisru

Senos statybos daugiabutyje gyventojams įjungus daug elektros prietaisų gali kilti gaisro pavojus.

Artėjant žiemai ir ilgėjant rudens vakarams, ne tik dažniau renkamės pabūti šiltuose namuose, bet ir naudojame gerokai daugiau elektros. Juk norisi daugiau šviesos, o kur dar televizorius, kompiuteris, elektrinės viryklės, skalbimo mašinos ir kiti prietaisai. Deja, atrodytų, nekaltas visko sujungimas gali baigtis nelaime, ypač – senos statybos daugiabučiuose, kuriuose elektros instaliacija niekuomet nebuvo keista.

Senos statybos daugiabučių elektros instaliacija suprojektuota pagal tuometinius reikalavimus, naudojant aliuminius elektros laidus. Šie per ilgą eksploatacijos laikotarpį dėvisi ir daugumoje namų jau neatitinka šių dienų reikalavimų, tampa nesaugi.

Buto instaliuotas elektros galingumas yra 2,5-3 vatai ir jeigu vienu metu įjungiame daugiau prietaisų, viršijamas instaliuotas buto galingumas. Pasekmė – dėl apkrovos tinkle automatinis jungiklis atjungia elektros tiekimą, bute dingsta elektra.

Kai kurie gyventojai, norėdami  išvengti elektros dingimo ir nepagalvodami apie galimas pasekmes, nelestinai pasikeičia automatinį jungiklį į galingesnį. Elektros galingumas padidėja, tačiau kelia gaisro pavojų, nes ima kaisti magistraliniai laidai ir laidų sujungimai. Tad siekiant išvengti gaisro pavojaus, senos statybos daugiabučių gyventojams siūloma modernizuoti elektros skydinę, pakeisti magistralinius laidus, atnaujinti elektros skydelių įrangą.