Naudinga žinoti Šiandien rajone

Šiauliai savivaldybių indekse – kur reikėtų pasitempti?

Švietimo ir transporto sritys Šiauliuose „stringa“.

Šiemet jau septintą kartą paskelbti Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) sudaryti šalies savivaldybių indeksai. Juose Šiauliai, kaip ir pagal dydį bei gyventojų skaičių, užėmė ketvirtąją vietą. Iš 60 savivaldybių – neblogai, tačiau blogiau nei pernai – tuomet Šiaulių savivaldybė buvo trečia šalies mastu.

Suvaldytas biudžetas ir mokesčiai

Remiantis LLRI išvadomis, geriausiai įvertintos sritys – administracija, biudžetas, mokesčiai, turto valdymas. Žemus balus surinko ir pasitempti turėtų transporto sritis, prasčiau nei pernai pasirodė švietimo sritis.

Biudžeto skola Šiaulių mieste 2016 m. mažesnė nei vidutinė. Taip pat sumažėjusios savivaldybės administracijos išlaikymo išlaidos, nebuvo nenaudojamo nuosavo turto. Nors savivaldybės patalpoms priskirtinas ir knygynas, iš esmės priklausantis privačiam sektoriui.

Šiaulių miestas išlaikė aukštą balą mokesčių srityje dėl palyginti žemo nekilnojamojo turto tarifo, taikomų mažų žemės mokesčių ar norintiems dirbti pagal verslo liudijimus.

Švietimas ir transportas – sritys, judančios „atgal“

Švietimo sritis, deja, ne tik yra silpna, bet ir prastėjanti.

Visų pirma, reikalinga mokyklų infrastruktūra, kadangi mažėjant mokinių skaičiui didėja patalpų išlaikymo išlaidos.

Visų antra, visoje Šiaulių rajono savivaldybėje, abiturientai prasčiau išlaikė brandos egzaminus, lyginant su ankstesniais metais.

Taip pat palyginti atsilieka transportas, kadangi mieste nėra privačių vežėjų, o tai esą sudarytų konkurencines sąlygas ir būtų palanku vartotojams.