Kalba ekspertai Kalba gyventojai Šiandien rajone

Šiauliams – titulas už metų renovacijos projektą

Daugiabutis po renovacijos

Šiais metais Būsto energijos taupymo agentūros inicijuoto konkurso „Metų renovacijos projektas“  laimėtojų laurai atiteko Šiauliuose ir Marijampolėje esantiems daugiabučiams. Saulės mieste, Energetikų gatvėje, esantis pastatas pelnė daugiausia visuomenės simpatijų.

Mėnesį trukęs konkursas buvo paremtas ne tik visuomenės, bet ir komisijos, kurią sudarė Lietuvos ir užsienio ekspertai, balsais. Daugiabučiai buvo vertinami pagal tam tikrus kriterijus: energetinį efektyvumą, architektūrinius sprendimus, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą, indėlį į aplinkos tausojimą, bendruomeniškumą ir dar eilę aspektų.

Būsto energijos ir taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta „Kalba Šiauliai“ redakcijai teigė, jog internete vykęs gyventojų balsavimas atskleidė ne tik šiauliečių įsitraukimą į miesto gyvenimą, bet ir teigiamą požiūrį į pokyčius. V. Serbenta svarsto, jog didžiausią reikšmę rezultatams turėjo pasikeitęs Energetikų gatvėje esančio namo vaizdas, jo aplinka bei pakitę energetiniai aspektai: „Pagal mūsų preliminarų vertinimą, energijos suvartojimas tame name sumažėjo 3 kartus.“

Anot V. Serbentos, daugiausia gyventojų balsų sulaukęs daugiabutis yra ne tik geras pavyzdys atnaujinant kitus Šiauliuose esančius pastatus, bet tai ir tam tikras veiklos modelis kitiems miestams. Būsto energijos ir taupymo agentūros atstovas viliasi, jog šis laimėjimas bus kaip paskaita kitiems daugiabučių gyventojams dalyvauti renovacijos procesuose.

Titulą pelniusį daugiabutį administruojančios įmonės „Mano Būstas“ Šiaulių regiono vadovė Roma Janušonienė neslepia džiaugsmo ir pasididžiavimo už įvertintą darbą bei pastangas: „Esame laimingi gavę šį apdovanojimą. Tačiau, manau, jog šie metai kaip ir praėjusieji, kuomet Vytauto gatvėje, Šiauliuose,  esantis daugiabutis užėmė antrąją vietą, tik įrodo mūsų kruopštų ir nenutrūkstantį darbą bei pastangas, gerinant gyventojų gyvenimo kokybę.

Daugiabutis, esantis Energetikų gatvėje, prieš renovaciją