Rajono problema

Šiauliečiams nepanaikinta rinkliava už gyvūnus

Šiaulių miesto gyventojai už augintinius turės mokėti kiekvieną mėnesį
Šiaulių miesto gyventojai už augintinius turės mokėti kiekvieną mėnesį
Šiaulių miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą nepanaikinti rinkliavos už gyvūnus. Visoje Lietuvoje tokia įstatymo pataisa buvo nutraukta jau 2015-ais metais. Gyventojai yra pasipiktinę tuo, kad jie vieninteliai visoje šalyje turės mokėti mokestį už bute auginamus gyvūnus. „Namuose mes turime šunį ir, pagal šią įstatymo pataisą, turėsime mokėti beveik eurą už jo laikymą. Manau, tai neteisinga: jeigu tokia rinkliava yra, tai ji turėtų galioti visiems Lietuvos gyventojams,“ – pasipiktinusi kalbėjo Šiaulių miesto gyventoja Regina.

Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras buvo įpareigotas gyventojus, daugiabučiuose laikančius gyvūnus, įtraukti į augintojų sąrašą. Rinkliavos tikslas – užtikrinti augintinių gerovę ir apsaugą, sumažinti beglobių gyvūnų skaičių.

Jau yra paskaičiuoti ir rinkliavos dydžiai už tam tikrų gyvūnų laikymą. Jeigu namuose laikote šunį, per mėnesį turėsite mokėti 1,7 eur, už kates – 0,8 eur. Turintys pavojingų, kovinių arba abu šiuos bruožus atitinkančių šunų, mokės 5,7 eur. Sąskaitas už gyvūnų auginimą gyventojams turės pateikti namo administratorius.