Šiandien rajone

Kaip rekonstrukcija pakeis Šiaulių bulvaro veidą?

Ar ateityje matysime autentišką Šiaulių bulvarą?

Šiaulių bulvaro senoji dalis, tarp Tilžės gatvės ir Draugystės prospekto, vis nesulaukia savo eilės dėl rekonstrukcijos. Vis dėl to, praėjusią savaitę merui Artūrui Visockui susitikus su rekonstrukcijos darbais užsiimsiančios įmonės vadovu UAB „SRP projektas“, užsibrėžta iki kitų metų kovo gauti statybos leidimus ir darbams pagaliau duoti startą.

Ketinama išsaugoti medžius ir šviestuvus

Patvirtinus naująjį rekonstrukcijos planą, nuspręsta bulvare išsaugoti medžius. Tačiau pirmiausia yra atliekami medžių tyrimai, kurie turėtų parodyti, kokią dalį alėjos pavyks išsaugoti.

Išsaugoti ketinama ir grindinio stilistiką, kad ji derėtų prie jau rekonstruotos dalies bei apšvietimą – norima palikti senuosius „burbulus“. Žinoma, bus ieškoma sprendimo, kaip pastarąją idėją suderinti su atnaujintos bulvaro dalies apšvietimu.

Nedidins amfiteatro, neliks lauko terasų

Dar viena pirminės dalies korekcija – nedidinti amfiteatro. Pirminiame plane buvo numatyta, kad ateityje amfiteatras turėtų talpinti apie 500 žiūrovų.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad bulvare kavines turintys verslininkai turės nuardyti lauko terasas. Visų pirma, tai reikalinga dėl privalomųjų darbų, siekiant atnaujinti komunikacinius mazgus.

Atsižvelgiant į verslininkų prašymus, leista iki rekonstrukcijos terasų visiškai neardyti, o sudaryti sąlygas darbininkams prieiti prie mazgų, padarant praėjimus. Tačiau po rekonstrukcijos, lauko kavinės terasų turės atsisakyti, išskyrus vietas, kuriose yra nelygus grindinys ir privalu užtikrinti žmonių saugumą.

Pagal pirminį planą buvo siūlomą demontuoti bulvaro arkas ir pergoles. Iki šiol neaišku, kaip rekonstrukcija pakeis fontaną, „Gaidžio“ laikrodį.

Kokį bulvarą ateityje norėtumėte matyti Jūs?