Kalba gyventojai Šiandien rajone

Šiaulių miesto Garbės piliečiai. Ko jie linki Šiauliams?

Šiais metais Šiaulių miesto Garbės piliete tapo muzikos pedagogė Regina Vaikšnorienė

Praėjusią savaitę Šiaulių miesto Garbės piliete tapo muzikos pedagogė ir dirigentė Regina Vaikšnorienė. Ji yra jau 42-asis žmogus, pelnęs šį garbingą apdovanojimą. Moters teigimu, ji Šiauliuose jaučiasi labai gerai, nes tai jai mielas, geras ir ramus miestas. „Kalba Šiauliai“ nusprendė pakalbinti ankstesnius Šiaulių miesto Garbės piliečius ir pasiteirauti, kokie Šiauliai yra jų akimis ir ko šiam miestui dar trūksta.

 

Aloyzas Gudavičius

Aloyzas Gudavičius. Šiaulių miesto Garbės piliečiu tapo 2012 metais. Lietuvos kalbininkas, pedagogas, vadovėlių autorius, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos mokslų sąjungos narys.

Kokie yra Šiauliai jūsų akimis? Koks šis miestas dabar ir koks buvo seniau?

Dabar miestas yra tikrai gražesnis nei buvo tada, kai pradėjau čia gyventi. Pačioje pradžioje, norint nueiti iki miesto centro, reikėjo per purvą bristi su guminiais batais.

Pastebiu, kaip po truputį miestas gražėja, aišku, galbūt ir norėtųsi, kad viskas vyktų greičiau, bet ne viskas iš karto.

Kaip jums atrodo, ar šiauliečiai skiriasi nuo vilniečių, kauniečių, klaipėdiečių?

Šiauliečiai yra ta pati lietuvių tauta. Žinoma, Vilniuje paprastai išsilavinimo lygis yra šiek tiek aukštesnis. Bet principinių skirtumų tikrai nėra. Ir ten lietuviai ir čia lietuviai.

Ko norėtumėte palinkėti Šiauliams?

Ar Šiauliams, ar kokiam kitam Lietuvos miestui yra svarbūs tie patys dalykai. Linkiu daugiau dirbti, mažiau skųstis ir mažiau kovoti vieni su kitais.

 

Remigijus Adomaitis. Šiaulių miesto Garbės piliečiu tapo 2014 metais. Pedagogas, chorvedys, Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovas.

Kokie yra Šiauliai jūsų akimis? Koks šis miestas dabar ir koks buvo seniau?

Man Šiauliai yra veržlus, einantis į priekį miestas. Šiauliai keičiasi labai sparčiais žingsniais. Taip sakau todėl, kad tikrai atsimenu, kaip jis atrodė prieš 30 metų. Nuo tada jame pasikeitė aibė dalykų. Galime pastebėti stiprų Šiaulių norą žengti į tikrų didmiesčių būrį ir aš šia miesto ambicija tikrai labai džiaugiuosi.

Kaip jums atrodo, ar šiauliečiai turi kažkokių išskirtinumų, ar jie skiriasi nuo vilniečių, kauniečių, klaipėdiečių?

O kas yra vilniečiai? Tai yra patys gabiausi šiauliečiai, palikę savo gimtąjį miestą. Žiūrėkime, kur tik norime. Pavyzdžiui meno sritis. Patys gabiausi muzikantai vienaip ar kitaip yra susiję su Šiauliais. Pradedant šviesios atminties korifėjais Sauliumi Sondeckiu, Laimonu Noreika ar Virgilijumi Noreika. Visi jie susiję su Šiauliais. Ir dabartiniai vilniečiai, kaip Deividas Staponkus, Egidijus Ališauskas, Viktorija Miškūnaitė… Kas Vilniuje geriausia, tas yra iš Šiaulių.

Ko norėtumėte palinkėti Šiauliams?

Nestokoti optimizmo, į viską žiūrėti tik teigiamai, ieškoti savitumo, kurio kartais mes nerandam. Visada būti išskirtiniais žmonėmis visame Lietuvos kontekste.

 

Violeta Laugalienė. Šiaulių miesto Garbės piliete tapo 2017 metais.

Kokie yra Šiauliai jūsų akimis? Koks šis miestas dabar ir koks buvo seniau?

Šiauliuose aš gimiau ir užaugau, taigi, šį miestą matau jau labai daug metų. Seniau žmonės sakydavo, jog Šiauliai – nuobodus miestas. Bet tais laikais, kai Šiaulius ir Šiaulių bulvarą savo darbais pradėjo stebinti architektas Vilius Puronas, mieste prasidėjo labai geri dalykai. Bulvaro atsiradimas Šiauliams padarė tam tikrą teigiamą šuolį į viršų. Tada aš išvykau mokytis ir, kai po 5 metų grįžau iš Klaipėdos, Šiauliai nebuvo pasikeitę. Praėję metai Šiauliams yra tikri pokyčių metai.

Dabar žmonės piktinasi, kad negali pravažiuoti, kad nupjovė medį… Aš sakau, kad lietuviai labai gerai moka žaisti krepšinį, gydyti žmones ir mokyti vaikus. Bet aš jaučiu, reiktų pajausti ir kitiems, jog pokyčiai atneš tik teigiamus rezultatus ir miestas ne tik bus gražesnis, bet ir jame gyventi bus smagiau. Ką reiškia visos tos tarp griuvėsių žydinčios gėlės? Reiškia, kad mums ne vis tiek, kad mus yra labai svarbi aplinka, kurioje gyvename. Aš tikrai matau, jog viskas tik gerėja. Tikiu, kad atsikelsiu vieną dieną ir lauke bei širdyje bus pavasaris. Visada – tik pavasaris.

Tačiau, kalbant apie Šiauliuose gyvenančius žmones, manau, jog jie nesikeičia. Čia pilna labai įvairių žmonių, tokių pat įvairių, kokie čia gyveno ir prieš 50 metų. 

Ko norėtumėte palinkėti Šiauliams?

Labai norėčiau, jog Šiauliuose būtų ir daugėtų jaunų žmonių. Ir, kad niekam niekada šis miestas nebūtų miręs. Ir labai linkiu, jog Šiauliuose atsirastų žmonių, kurie norėtų investuoti save, savo jėgas ir idėjas Šiaulių miesto gerinimui.