Naudinga žinoti

Šiaulių policijos pareigūnų iššūkiai karantino metu

Karantino metu su iššūkiais susidūrė daugelis, tačiau policijos pareigūnai skųstis neturėjo nei galimybių nei laiko, šiuo metu jų užduotis ne tik palaikyti tvarką, bet ir išlaviruoti tarp padidėjusio darbo krūvio. „Kalba Šiauliai“ domisi, kiek Šiauliuose dėl karantino pažeidimų buvo nubausta gyventojų ir kuri diena pagal protokolų skaičių tapo rekordine.

Šį mėnesį sukanka metai, kuomet Lietuvoje, dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos, buvo paskelbtas pirmasis karantinas. Tiesa, kalbant apie laisvo asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimą, praėjusių metų pavasarį jis galiojo tik šventiniu laikotarpiu, nuo 2020 m. balandžio 10 d. 20:00 val. iki balandžio 13 d. 24.00 val. Tuo tarpu antrojo karantino metu judėjimo apribojimai paskelbti nuo pat karantino pradžios, 2020 m. gruodžio 16 d., iki pat dabar.

Kaip pasakoja Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato atstovas, Šiauliuose įrengtuose policijos postuose, kuriuose buvo tikrinami įvažiuojantys ir išvažiuojantys į miestą automobiliai, kasdien dirbdavo papildomai po 25 policijos pareigūnus. O štai dienomis, kai stacionarių postų nebūdavo,  pareigūnų skaičius buvo padidintas maždaug 1-2 ekipažais (t.y 4 pareigūnais).

Pagal policijos komisariato duomenis, pirmojo karantino metu Šiaulių mieste per dieną buvo surašoma apie 8-10 administracinių teisės pažeidimų už karantino taisyklių nesilaikymą, o antrojo karantino metu  per du mėnesius nubausti 373 asmenys. Baudos už visus pažeidimus vienodos – po 250 eurų.

Siekiant vykdyti asmenims nustatytų karantino sąlygų bei saviizoliacijos reikalavimų ir kitų nustatytų apribojimų laikymosi kontrolę ‒ specialiai įrengtuose patikros postuose, registrų ir informacinių technologijų pagalba, policijos pareigūnai tikrino įvažiuojančius asmenis į miestus ir miestelius. Jie buvo įrengti ties pagrindiniais įvažiavimais į miestus ar miestelius ir buvo tikrinama kiekviena atvykstanti transporto priemonė ir jose esantys asmenys.

Per dieną policijos pareigūnai pro įrengtus patikros postus nepraleisdavo apie 30 automobilių.

Nors išskirti konkrečias dienas, kada užfiksuota daugiausia karantino taisyklių pažeidimų yra sudėtinga, tačiau pareigūnai pastebi, kad daugiausia protokolų būna surašoma savaitgaliais: penktadieniais ir šeštadieniais.

Už karantino sąlygų nesilaikymą gresia bauda nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.