Rajono problema

Šiaulių šaligatviai – atnaujinami ir gyventojų pastangomis

Draugystės prospektas, Aido, Dainų, Lyros, Gardino, Gegužių gatvės… Būtų galima vardinti dar daug gatvių pavadinimų. Šiauliuose gyvenančios jaunos šeimos patiria daugybę sunkumų, norėdamos saugiai ir patogiai pasivaikščioti su atžalomis. Ištrupėjusios šaligatvių plytos ar gyvenvietės, kuriose neįrengti pėsčiųjų takai, iš tiesų yra viso miesto problema. Šiuo metu Šiaulių miesto savivaldybė didžiausią dėmesį skiria gatvių remontui, kuris, žinoma, pradžiugins ir miesto gyventojus.

Į „Kalba Šiauliai“ parašę skaitytojos iš Pietinio miesto mikrorajono teigė: „Sąlygos kai kuriose vietose tikrai tragiškos, neįmanoma pravažiuoti su vaikų vežimėliais, palijus lietui tai tampa kliūčių ruožu ir visiems pėstiesiems. Labai laukiame savivaldybės dėmesio ir šioms problemoms išpręsti, nes pačios nežinome ką daryti.“

Gegužių g. 47 namo gyventojai jau rado sprendimą: patys imasi iniciatyvos ir sprendžia problemas.

„Per susirinkimą buvo aptartas klausimas, jog jaučiamas didžiulis poreikis sutvarkyti šalia namo esantį šaligatvį ir net sutinka atlikti darbus apmokamus savo lėšomis. Šiuo metu vyksta konkursas darbų rangovui išrinkti, o tuomet jau prasidės darbai. Jei darbų kaina bus didelė, gyventojai turės galimybę už darbus susimokėti išsimokėtinai,“ – pasakojo namą administruojanti „Pietinio būsto“ vadybininkė Ivastalija Vozniakienė.