Kalba ekspertai Naudinga žinoti Šiandien rajone

Šiauliuose bus tęsiami bulvaro rekonstrukcijos darbai

Jau nuo liepos mėnesio Šiauliuose prasidės vienos populiariausių miesto gatvių rekonstrukcija (Giedriaus Baranausko nuotr.)

Jau nuo liepos mėnesio Vilniaus gatvėje esantį bulvarą užpildys ne tik statybos darbuotojai, bet ir sunkioji technika, nes čia prasidės Šiaulių širdimi laikomos gatvės atnaujinimo darbai. Nors miesto gyventojai išlieka kontraversiški, tačiau džiaugiasi tuo, jog prieš kelerius metus pradėti ir nutraukti darbai bus tęsiami.

Praėjusį penktadienį Šiaulių savivaldybės atstovai pasirašė sutartį su Vilniaus gatvėje esančio bulvaro rekonstrukciją vykdysiančia rangovų įmone. Kaip pasakoja savivaldybės atstovas ryšiams su visuomene Vitalis Lebedis, šios vietos rekonstrukcijos pabaiga planuojama 2021 metų vasarą.

Atkarpos nuo Tilžės gatvės iki Draugystės prospekto rekonstrukcijos vertė  – 4,9 mln. eurų. Už šią sumą taip pat ketinama atnaujinti ir Vasario 16-osios gatvę. Ji turi būti baigta per 6 mėnesius, o bulvaro darbams ir amfiteatrui skirta 19 mėnesių.

Projekto iniciatoriai tikisi teigiamo šiauliečių požiūrio į vienos populiariausių miesto vietų pokyčius. Rekonstrukcijos metu numatomas ne tik grindinio atnaujinimas, bet ir esamų mažosios architektūros elementų pakeitimas ar naujų įrengimas: keičiami fontanai, montuojamos naujos apšvietimo sistemos, tvarkomi želdynai, įrengiami nauji suoleliai bei šiukšliadėžės.

Kaip pasakoja V. Lebedis, prieš keletą metų prasidėję rekonstrukcijos darbai buvo nutraukti dėl ekonominio sunkmečio visoje Lietuvoje: „Nors tuo metu neoficialus siekis buvo sutvarkyti visą bulvarą, dėl prieš krizę buvusio tam tikro ekonominio pakilimo, tačiau renovacijos projektai buvo atliekami dalimis. Visgi, prasidėjęs sunkmetis nulėmė, jog galimybių tvarkyti likusias bulvaro dalis nebebuvo“.

„Reiktų pasidžiaugti, kad dabar, galėdami pasinaudoti ne tik savivaldybės, bet pritraukti ir fondų, Europos Sąjungos lėšas, Šiauliuose yra tvarkoma Prisikėlimo aikštė, o nuo liepos, remiantis ta pačia programa bus pradėta ir bulvaro rekonstrukcija“, – akcentavo Šiaulių savivaldybės atstovas V. Lebedis.