Naudinga žinoti

Šiauliuose – dalijimosi knygomis stotelės

Šiaulių mieste skatinančios knygų skaitymą praktikos jau nebe naujiena, tačiau norint aktyviau plėtoti šią gražią iniciatyvą, vis su didesniu pagreičiu statomos dalijimosi knygomis stotelės, kurių tikslas – šviesti bendruomenę ne tik žinių gausa, bet ir tvarumo bei draugiškumo, gerumo atmosferos kryptimi.

Apie knygų skaitymo naudą kiekvienas turime savitą požiūrį: vieniems tai atgaiva sielai, kitiems žinių šaltinis, o tretiems – malonus laisvalaikio praleidimo būdas ar net hobis. Šiomis dienomis nusipirkti knygą gali ne kiekvienas, tačiau Šiaulių mieste galima rasti puikią alternatyvą – dalijimosi knygomis stoteles po atviru dangumi, kurios yra visada pasiekiamos – be išeiginių ar normuotų darbo valandų. Be to, knygos, kuriomis žmogus dalijasi su kitais žmonėmis, sukuria bendrystės ir gerumo jauseną, kuri aplanko tikriausiai kiekvieną. Tokios knygos neįkainojamos, nes jos iš rankų į rankas perimamos žmonių, kurie karts nuo karto į tą pačią knygą žvelgia vis kitomis akimis.

Tokios dalijimosi knygomis stotelės, įrengtos po atviru dangumi, gausiai žmonių lankomose vietose, yra puiki paskata skaityti, nes čia knygas galima palikti ir pasiimti bet kurią savaitės dieną, bet kuriuo paros metu. Knygų mainų stotelės skatina domėjimąsi įvairaus žanro literatūra ir sukuria bendruomeniškumo, tvarumo ir draugiškumo atmosferą, padeda surasti bendraminčių.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras ir Šiaulių miesto savivaldybės administracija noriai siekia atgaivinti knygų mainų idėją, ją aktyviai vystant ir tokiu būdu skatinti daugiau ir masyviau skaityti knygas, dalytis jomis ir jų istorijomis. Norima, jog Šiaulių gyventojai šviestųsi, o Šiaulių miestas būtų dar labiau girdimas ir matomas.

Trys naujos dalijimosi knygomis stotelės jau pastatytos Chaimo Frenkelio vilos vidiniame kieme, šalia pavėsinių, taip pat prie „Juventos“ progimnazijos ir Talkšos ežero pakrantėje. Laukia dar kelios knygų įkūrimo vietos, kurios artimiausiu metu bus skelbiamos Šiaulių miesto savivaldybės administracijos internetinėje svetainėje.