Šiandien rajone

Šiauliuose – dar vienas etapinės renovacijos projektas

Šių metų balandį, Radviliškio gatvėje 94 esančiame daugiabutyje, pradėti fasado tvarkymo darbai vos prieš kelias dienas buvo baigti. Gyventojų inicijuotais ir daugiabučio namo administratoriaus „Šiaulių būstas“ koordinuojamais pasikeitimais šiandien džiaugiasi ne tik namo gyventojai, bet ir kaimynai.

Zokniuose stovinčio daugiabučio gyventojai jau keletą metų taikstėsi su didelėmis namo problemomis, atsiradusiomis dėl daugiabučio konstrukcijų problemų, namo fasadas buvo sustiprintas briaunomis. Būtent dėl jų butų savininkai susidurdavo su ant sienų pastebimu pelėsiu.

Dėl prastai atrodžiusio ir žalia spalva nusidažiusio namo fasado šiauliečiai bendru sutarimu nusprendė spręsti namo problemas iš esmės. Įmonė „Šiaulių būstas“, remiantis gyventojų pageidavimais, parengė etapinės renovacijos projektą, kuris buvo patvirtintas Radviliškio gatvės 94 namo gyventojų.

Atnaujinto daugiabučio gyventoja, namo pirmininkė Alma džiaugiasi ryškiais namo pasikeitimais: „Dabar atliktus darbus visi gyventojai vertiname labai gerai, tikimės, jog jais nusivilti neteks. Prieš atnaujinimus mūsų namas visoje gatvėje buvo baisiausias, o dabar, drįsiu pasakyti, kad gražiausias“.

Įmonės „Šiaulių būstas“ direktorius Mantas Krivaitis  sako, kad augant ekonomikai ir žmonių sąmoningumui, juntamas ir noras gyventi gražesniuose daugiabučiuose. Be to, žmonės supranta, kad jie yra tikrieji turto savininkai ir tik nuo jų pačių priklauso, kaip tą turtą tvarkyti.

„Jau ne vienus metus pastebime, kad daugiabučių gyventojai, spręsdami savo namo tvarkymo reikalus, yra vis labiau aktyvesni. Tą iliustruoja ir atliktų darbų skaičius. Džiugu, kad gyventojai yra aktyvūs priimant sprendimus dėl daugiabučio namo konstrukcijų ir vidaus inžinerinių sistemų atnaujinimo“, – teigė M. Krivaitis.