Naudinga žinoti

Šiauliuose – dokumentinių filmų festivalis

Spalio 28 ir 29 dienomis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje siūlo pasinaudoti puikia galimybe – išvysti unikalaus formato filmų seansus, kurie paliks įspūdį.

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ jau 15-ąjį kartą lietuvius džiugina savo unikaliu formatu. „Nepatogus kinas“ būtent per kino meną siekia užduoti nepatogius klausimus, tikromis istorijomis įkvėpti atvirus pasauliui žiūrovus ir paskatinti teigiamą pokytį visuomenėje.

Kasmet vykstančio festivalio metu pristatoma turtinga autorinių dokumentinių filmų programa, taip pat rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir įvairiais savo srities ekspertais.

Nuo spalio 14 dienos šiauliečiai turėjo išskirtinę progą pamatyti norimus filmų seansus, kurie iki šiol organizuojami Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Spalio 19 dieną bibliotekos lankytojai buvo kviečiami žiūrėti filmą „Dainuojantys vyrai“ (rež. Dylan Williams). O spalio 20 dieną triumfavo filmas „Iš jūros gelmių“ (rež. Robin Petré), po kurio vyko diskusija apie Baltijos jūros taršą bei gyvūnų apsaugą.

Tolimesnė filmų programa:

Spalio 28 dieną, 12.00 val. bibliotekoje bus galimybė išvysti filmą „Pasienio paukščiai“ (rež. Vytautas Puidokas).

Filmas „Pasienio paukščiai“ apie paukščius, kurie migruodami nuolatos kerta Lietuvos ir Kaliningrado sieną, nepamiršdami užsukti į skirtingose sienų pusėse esančias ornitologijos stotis. Pagrindinis filmo herojus – ornitologas iš Kaliningrado srities, visą savo gyvenimą pašventęs įvairiems paukščių tyrimams. Kaip ir paukščiai, filmo herojus moksliniais tikslais norėtų laisviau kirsti sienas. Filmo aspektai inicijuoja svarbų tarptautinį projektą, kurio tikslas – išsiaiškinti, ką skrajūnai laiko savo namais. Šiam tyrimui itin svarbus ir kolegų iš Ventės ornitologijos stoties bendradarbiavimas. Vis dėlto filmo herojus ryžtasi keliauti į Lietuvą, norint vykdyti savo tyrimą, tačiau ar jį priims lietuviai?

Spalio 29 dieną, 14.00 val. bibliotekos lankytojai kviečiami žiūrėti filmą „Būsiu su tavim“ (rež. Virginija Vareikytė, Maximilien Dejoie).

Šiame filme dvi unikalios moterys – psichologė ir policijos pareigūnė, kurios drąsiai imasi vykdyti sudėtingą misiją – gimtajame Kupiškio miestelyje sumažinti rekordinį savižudybių skaičių. Šios dvi iššūkių nebijančios moterys gelbėja vienišiausius savo bendruomenės narius jautrumu ir empatija, malšindamos krizę ir įrodydamos, jog savižudybių prevencija gali būti veiksminga.

 

Į norimus kino seansus galite registruotis – www.savb.lt arba tel. (8 41) 52 37 46. Taip pat galima registracija bibliotekoje prieš kino seansą.