Renginiai

Šiauliuose – išskirtinis visoje vidurio Europoje renginys 

Jau šį sekmadienį gyventojų laukia išskirtinis sporto renginys. Šiaulių arenoje septintąjį kartą iš eilės vyks tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Nuo ketvirtadienio šalia arenos įrengtas specialus žirgų viešbutis šiais metais priėmė net 200 žirgų iš 7 pasaulio šalių.

Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas

Kaip pasakoja renginio organizatorius, Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas, kiekvienais metais šio renginio kokybės kartelė pakyla vis aukščiau: dėl grunto, gardų gerovės ir, be abejo, dopingo kontrolės. Šiauliuose apsilankę kitų šalių raiteliai neretai nustemba puikiomis sąlygomis ne tik  jiems, bet ir žirgams.

Tokio tipo varžybos, arenoje, visoje vidurio Europoje vyksta tik Šiauliuose, Taline ir Varšuvoje. G. Gutkauskas teigia, jog tai ne tik labai brangu, bet ir labai sudėtinga. Ruošiantis tokio tipo renginiui arena turi ne juokais pasikeisti. Šiais metais pagrindinę renginių vietą Šiauliuose pripildys net 1500 tonų smėlio.

Šį kartą varžybose dalyvausiantys raiteliai kartu su savo žirgais atvyks iš šešių pasaulio šalių: Norvegijos, Rusijos, Vengrijos, Rumunijos, Lenkijos ir Latvijos. Be abejo šiose varžybose ruošiasi dalyvauti ir Lietuvos atstovai.

Ilgiausią kelią šiais metais teks įveikti Vengrijos asportininkams. Žirgai iš šios šalies vežami apie 1800 kilometrų. Juos porą parų gabena specialus transportas, kuris yra itin brangus. Visgi, G. Gutkauskas pabrėžia, jog sportininkai noriai, ypatingai šiais metais, dalyvauja Pasaulio taurės etapuose. Tai sportininkams  gali padėti surinkti papildomų reitingo taškų prieš artėjančias kitų metų Olimpines žaidynes.

Kaip ir praėjusiais, taip ir šiais metais, žiūrovus nustebins specialus žirgų pasirodymas. Nors renginio organizatoriai ir nenori išduoti, kuo šis šou bus ypatingas, tačiau jų teigimu, tai bus labai lietuviškas pasirodymas, į kurį yra įtraukta ir parodomoji 18 amžiaus jojimo stiliaus programa.