Naudinga žinoti Šiandien rajone

Šiauliuose jau prasidėjo šildymo sezonas

Šiauliuose jau prasidėjo šildymo sezonas
Šiauliuose jau prasidėjo šildymo sezonas

Savivaldybės nurodymu, Šiauliuose spalio 4-ąją skelbiama šildymo sezono pradžia. Praėjusiais metais šildymo sezonas buvo pradėtas panašiu laiku – spalio 6-7 dienomis.

Šildymas įjungtas visiems

Dar pirmadienį nurodyta pradėti šildyti švietimo įstaigas, Vaikų globos namų ir Sutrikusio vystymosi kūdikių namų įstaigas, atsižvelgus į sulauktus prašymus iš lopšelių-darželių. Įprastai šildymo sezono pradžia skelbiama vidutinei oro temperatūrai tris paras iš eilės nepasiekus +10° C. Tad tai įvertinus, šiandien šildymas bus įjungtas visiems Šiaulių miesto šilumos vartotojams. Šiauliečiai šilumą savo namuose ir įstaigose turėtų pajusti ne vėliau kaip iki šeštadienio.

Nepamiršti pasirūpinti kaimynais

„Šiaulių būsto“ prižiūrimi daugiabučiai jau rugsėjo pabaigoje paruošti šildymo sezonui. Atlikus pasiruošimo žiemos sezonui darbus, šildymo sistemoje kartais susikaupia oras, kuris kyla į viršų. Dėl šios priežasties dalis daugiabučio radiatorių nešyla, tad gyventojai, įsikūrę viršutiniuose namo aukštuose, turi jį išleisti. Arba kitaip – nuorinti bute esančius radiatorius.

Dėl radiatorių nuorinimo gyventojai gali kreiptis į savo namo vadybininką – ši paslauga priklauso bendriems namo priežiūros darbams. Jei tuo pasirūpinti patiems nėra galimybės – informuokite kaimynus, palikdami jiems savo kontaktinius duomenis arba kreipkitės į namą administruojančią įmonę.

Jei šilumos dar nesinori

Šildymo sezoną galima pradėti ir kitu laiku nei nurodo Savivaldybė. Tuo atveju, šilumos vartotojai apie savo  sprendimą turi pranešti AB „Šiaulių energija“ ne vėliau kaip prieš dvi darbo dienas iki sprendimo įgyvendinimo.