Naudinga žinoti

Šiauliuose stabdoma daugiabučių renovacija

Šiaulių gyventojai, pavargę kiekvieną žiemą mokėti šimtus eurų už būsto šildymą, nusivils. Aplinkos ministerija, žadėjusi finansiškai paremti senų daugiabučių namų renovaciją, praėjusią savaitę viešai pripažino – renovacijos projektai bus stabdomi. Taigi mažiausiai vienerius metus valstybė bus nepajėgi padėti tiems gyventojams, kurie buvo pasiryžę modernizuoti savo daugiabučius.

„Šalia mūsų namo stovi renovuotas daugiabutis. Kiek domėjausi, ne tik šildymo kaštai ženkliai sumažėjo, bet ir gyvenimo kokybė gerokai padidėjo. Mes irgi su kaimynais svarstome galimybę jungtis prie programos“, – teigė miesto centre sutikta šiaulietė Eugenija.

Tačiau, panašu, kad dėl Aplinkos ministerijos sprendimų Šiaulių gyventojai ir toliau turės gyventi šaltuose, senuose ir nerenovuotuose daugiabučiuose.

Naujausiais duomenimis, Šiauliuose per artimiausius metus geriausiu atveju bus leista renovuoti vos 7 daugiabučius namų, nors realus poreikis – mažiausiai 50 renovuotinų namų.

Daugiabučių atnaujinimo projektus administruojantys specialistai vienbalsiai sako, kad Aplinkos ministerjos sprendimas suteikti vos 7 kvotas visam Šiauliams yra pasišaipymas iš gyventojų. Dėl tokio sprendimo, anot jų, daugiabučių renovacija Šiauliuose pasmerkta žlugti, nes stos modernizacijos tempai, mažės žmonių entuziazmas imtis renovacijos.

O ar Jūs norėtumėte gyventi renovuotame name? O gal jau buvote apsisprendę dalyvauti programoje? Pasidalinkite savo patirtimi.