Renginiai Šiandien rajone

Šiauliuose startuoja gimtadienio šventė

Jau šiandien, rugsėjo 6-ąją, Šiauliuose pradės vyrauti gimtadienio nuotaikos, nes miestas švęs 782-ąjį savo gimtadienį. Organizatoriai, pavadinę šventę „Ateitis mūsų“, skleidžia idėją, kad kiekvieno žmogaus rankose slypi galia kurti modernesnį Pasaulį, Lietuvą, Šiaulius ir kviečia įsilieti į didžiausio Šiauliuose renginio vyksmą. Tad visą savaitgalį šiauliečiai bei miesto svečiai bus stebinami ne tik tradiciniais renginiais, bet ir įdomiomis naujovėmis.

Įspūdinga pradžia ir tūkstantinė minia

„Miesto šventės pradžią skelbs visuotinė muzikinė-masinė akcija „Ateitis mūsų“. Šventinę akcijos nuotaiką ir iškilmingą kulminaciją kurs būgnininkas Gintautas Gascevičius ir Šiaulių miesto padanges užvaldysiantys akrobatikos meistrai, kurie privers miestiečius ir svečius akis pakelti dangų“, – pasakoja Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė. Įspūdingą šventės pradžią vainikuos šventinis koncertas, kuriame dalyvaus Linas Adomaitis ir ritmo grupė, grupės „Biplan“, „Freaks on Floor“ ir Vidas Bareikis.

Rugsėjo 7 d. šventinę nuotaiką skleis tradicinė eisena ir motorizuota kolona, kurių dalyviai atžygiuos prie Šiaulių arenos. Visi šiauliečiai, norintys stebėti eiseną ir motorizuotą koloną, kviečiami būriuotis Tilžės gatvėje, Šiaulių arenos prieigose ir aktyviai palaikyti eisenos dalyvius. Pastarieji skanduodami šūkius, dovanodami šypsenas, mojuodami žiūrovams, atstovaus savo ugdymo įstaigoms, darbovietėms ar draugijoms.

„Eisenos dalyvių skaičius, nors registracija jau pasibaigusi, auga kaip ant mielių. Skaičiuojame, kad šiais metais šventinėje eisenoje žygiuos apie 4 tūkstančius miestiečių. Palyginimui galiu pasakyti, kad praėjusiais metais eisenoje dalyvavo apie 2500 žmonių. Taip sparčiai augantis eisenos dalyvių skaičius rodo stiprėjantį šiauliečių bendruomeniškumą“, – teigia D. Bačiulė.

Prie šventės prisideda ir vietinis verslas

Stipriai Šiauliuose šaknis įleidusios mecenavimo tradicijos padeda sukurti ne vieną įsimintiną šventę – ne išimtis ir „Šiaulių dienos“. Socialiai atsakingų ir sėkmingai veikiančių verslo įmonių  dėka „Šiaulių dienų“ organizatoriams sudaroma galimybė kurti aukšto meninio lygio šventę, skatinti šiauliečių ir miesto svečių šviečiamąjį, kultūrinį, pramoginį užimtumą. Kasmet didėjanti verslo įmonių skiriama finansinė parama padidėjo daugiau nei 4 kartus – nuo 20 tūkst. 2014 m. iki 91 tūkst. 2017 m. Tai rodo įmonių socialinį atsakingumą, kultūrinį išprusimą ir atsidavimą miestui.

Vienas didžiųjų šventės rėmėjų – „Šiaulių būstas“, mieste teikiantis paslaugas nuo pastatų administravimo,  aplinkos valymo iki inžinerinės įrangos priežiūros.

Visą šventės programą galite rasti čia.

Taip pat šventės organizatoriai žada, kad rugsėjo 7 d. 19–23 val. ir rugsėjo 8 d. 17–22 val. šventės dalyviai „Šiaulių dienų“ atributika žymėtas UAB „Busturo“ autobusais nuo Šiaulių arenos aikštės iki Talkšos pakrantės bus vežami nemokamai.