Šiandien rajone

Šiauliuose – švietimo bendruomenės tradicinė konferencija

siauliu konferencijaPasitikdami artėjančius naujus mokslo metus, Šiaulių miesto mokyklų, darželių ir neformaliojo ugdymo įstaigų atstovai rinkosi į tradicinę konferenciją.

Šiaulių miesto švietimo bendruomenę pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Susirinkusiems konferencijos dalyviams dainavo Remigijaus Adomaičio vadovaujamas berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“.

„Darni miesto švietimo sistema, puikiai dirbantys mokyklų, darželių ir kitų įstaigų pedagogai yra Šiaulių jėga. Vertinant valstybinių brandos egzaminų rezultatus, Šiaulių miesto abiturientai yra treti šalyje. Miesto neformalusis švietimas tapo pavyzdžiu kitoms savivaldybėms“, – kalbėjo Šiaulių vadovas.

Miesto mero pavaduotojas Stasys Tumėnas pasidžiaugė Šiauliuose vėl veikiančia Švietimo taryba, kuri padės lengviau įtraukti visą bendruomenę į svarbių miesto švietimo klausimų sprendimą.

Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė pabrėžė, kad miestas mokslo metus pasitinka su naujais lūkesčiais ir naujovėmis. Mokinių skaičius švietimo įstaigose stabilizuojasi ir netrukus turėtų pradėti augti. Šią rugsėjo 1-ąją Šiaulių gimnazijų ir progimnazijų duris pravers per 12 tūkstančių jaunųjų šiauliečių, lopšeliuose-darželiuose bus ugdomi beveik 5 tūkstančiai mažylių. Po pamokų neformaliojo švietimo įstaigas lankys daugiau nei 6500 mokinių.

Konferencijos metu pristatyta naujovė, kad priešmokyklinis ugdymas nuo šio rugsėjo tampa privalomas visiems šešiamečiams vaikams. Taip pat kalbėta apie tolesnį darželinukų ir mokinių maitinimo tvarkos tobulinimą, rengiamą Mokyklų tinklo pertvarkos planą.

Konferencijoje apžvelgti mokinių standartizuotų testų rezultatai. Šiaulių meras Artūras Visockas prašė daugiau dėmesio skirti matematikos pamokoms, nes šeštokų ir aštuntokų matematikos testų rezultatai žemesni nei kitų vertintų dalykų. Norėdamas stiprinti matematikos dalyko dėstymą, meras planuoja susitikti su geriausiais miesto matematikos mokytojais.

Šiaulių miesto švietimo bendruomenės konferencijoje pranešimus taip pat skaitė Ugdymo plėtotės centro, Šiaulių universiteto ir miesto moksleivių atstovai.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija