Kalba gyventojai Renginiai Šiandien rajone

Šiauliuose – Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjimas

Vilmos Sungailės nuotr.

Birželio 1-ąją Šiauliuose triukšmingai atšvęsta Tarptautinė vaikų gynimo diena. Jau išvakarėse prasidėję renginiai didžiausio, mažų ir didelių šiauliečių, susidomėjimo sulaukė šeštadienį. Mieste vyko ekskursijos, orientavimosi žygiai, treniruotės bei, žinoma, tradicinis šventinis renginys „Aš – mažasis šiaulietis“.

Nuo 2018 m. gegužės 1 d. iki 2019 m. gegužės 1 d. Šiauliuose buvo įregistruotas 1291 naujagimis, papildęs bendruomenės gretas. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, nuolat akcentuodamas, kad Šiaulius pirmiausia kuria žmonės, ir šiais metais sveikino mažuosius ir įteikė bemaž 500 „Mažojo šiauliečio“ pažymėjimų.

„Labai smagu būti pasveikintiems. Tai mūsų pirmagimė, stengsimės išlaikyti šias miesto dovanas ir kada nors papasakoti, kokia graži šventė buvo suorganizuota“, – kalbėjo šventėje dalyvavusi mama Rita.

Kol vyko ceremonija, scenoje koncertavo Šiaulių miesto vaikų kolektyvai, o „Linksmojo lagamino“ edukatoriai linksmai leido laiką drauge su vaikais, kurdami įvairias pramogas.

Pirmą kartą prie renginio prisijungusi Šiaulių apskrities Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vaikučiams dovanojo „Vaiko konstitucijas“.