Šiandien rajone

Šiauliuose varginančius susirinkimus keičia išmanūs sprendimai

Kam gaišti laiką kaimynų susirinkimuose, kuriuose sprendžiami daugiabučio namo klausimai, jei savo nuomonę galima pareikšti vos keliais mygtukų paspaudimais naudojantis „eBŪSTO“ programėle? Tie, kas tai išbandė, į susirinkimus daugiau nebevaikšto.

Gyvenantieji daugiabučiuose namuose, dažniau ar rečiau, bet yra kviečiami dalyvauti visuotiniuose susirinkimuose ir balsavimuose, kuriuose sprendžiami namo gerbūvio klausimai. Tačiau nemažai gyventojų į tai žiūri kaip į nemalonią prievolę. Jie nenori pildyti popierinių balsavimo biuletenių, o dar dažniau atsisako gaišti laiką dalyvaujant kaimynų susirinkimuose.

„Mano BŪSTAS“ laiko neturintiems ar visuotinių susirinkimų nemėgstantiems klientams prieš kelis metus pasiūlė išeitį – namo priežiūros klausimus spręsti išmaniai, per savitarnos portalą bei mobiliąją aplikaciją „eBŪSTAS“. Taigi jau kurį laiką daugiabučių gyventojai dėl įvairių būsto priežiūros reikalų savo nuomonę gali išreikšti nekeldami kojos iš namų ar net nebūdami Lietuvoje.

Savitarnos portale bei mobiliojoje aplikacijoje įkelta apklausa akimirksniu pasiekia klientą, tad buto savininkas savo nuomonę vienu ar kitu namo priežiūros klausimu gali pareikšti tą pačią akimirką. Jam nereikia pildyti popierinio protokolo ar, juolab, nustatytą dieną bei valandą dalyvauti visuotiniame gyventojų susirinkime.

„Per pastaruosius metus nepildžiau nė vieno popierinio biuletenio ir nedalyvavau nė viename namo gyventojų susirinkime. Tačiau vis tiek esu aktyvus bendruomenės narys, nes savo nuomonę pareiškiu per „eBŪSTO“ programėlę. Pirma, tai greičiau, antra – patogiau, trečia – kam gadintis nervus kaskart klausant, kaip dėl vieno ar kito namo klausimo riejasi kaimynai. Tiesa sakant, dėl pastarojo dalyko ir vengiu vaikščioti į susirinkimus“, – sako išmanaus būsto valdymo šalininkas Domantas.

Tai, kad daugiabučių gyventojams ši naujovė palengvina sprendimų priėmimą, liudija ir skaičiai. „Mano BŪSTO“ duomenimis, 2018 metais per „eBŪSTĄ“ buvo paskelbta 2000 apklausų, o 2019 metais – daugiau nei 21 tūkst. apklausų.

„Tokią galimybę savo klientams pasiūlėme prieš dvejus metus. Šiandien matome, kad žmonės noriai tuo naudojasi ir namo reikalus tvarko išmaniai: be streso, šurmulingų susirinkimų ar varginančių popierinių balsavimų. Ir tai visiškai suprantama – kam technologijų proveržio amžiuje gaišti laiką, jei viską galima sutvarkyti vieno mygtuko paspaudimu. Žinoma, mes suteikiame gyventojams galimybę rinktis. Jie ir toliau gali dalyvauti būtų valdytojų susirinkimuose, atiduoti balsą popieriniuose protokoluose. Kiekvienas laisvas rinktis jam patogiausią alternatyvą“, – sako „Mano BŪSTO“ direktorius Mindaugas Genys.