Naudinga žinoti

Sulūžusi krepšinio lenta vos nesibaigė nelaime

 

Atskilusi krepšinio lentos dalis galėjo užkristi ir sužaloti ten žaidusius vaikus

Šiauliuose, Ežero gatvėje esanti krepšinio žaidimo aikštelė gražiais vasaros ir rudens vakarais iš visų aplinkinių namų sutraukia būrį vaikų. Visgi jiems krepšinio žaidimas prieš kelias savaites galėjo baigtis ir tragiškai.

Visose krepšinio aikštelėse Šiauliuose kiekvieną vakarą galima sutikti šio žaidimo entuziastų. Dažnai ir patys mažiausi šiauliečiai nelieka jam abejingi, tačiau jiems tenka išlikti atidžiais. Ežero gatvėje gyvenanti ir du mažamečius sūnus auginanti Simona džiaugiasi, jog jai pavyko laiku pastebėti sulūžusią krepšinio lentą ir apie pavojų pranešti aikštelėje buvusiems mažiesiems.

„Tikrai manau, kad visa ši situacija galėjo baigtis labai blogai. Kai pamačiau, kad lenta perskilusi perpus, aikštelėje žaidė daug vaikų, tarp jų ir mano. Vaikai nesuprato, kad ten žaisti tikrai pavojinga, sulūžusi lenta jiems labiau kėlė juoką nei baimę“.

Ežero gatvėje gyvenanti dviejų vaikų mama Simona pasakoja, jog tokiose situacijose gyventojai iš tiesų nežino kur kreiptis. Anot moters, tokių, nežinančių, kas yra atsakingas už tokias ir panašias bendras erdves yra daug. „Mūsų namo administratorius yra „Mano BŪSTAS“, taigi, tą patį vakarą nusprendžiau kreiptis pagalbos į šią įmonę“, – pasakoja šiaulietė.

„Devintą valandą parašiau jiems laišką, o jau sekantį rytą sulaukiau „Mano BŪSTAS“ vadybininkės Rimos skambučio. Ji papasakojo, kad už krepšinio aikštelę ir jos priežiūrą yra atsakinga Šiaulių miesto savivaldybė, tačiau pati vadybininkė jau buvo atvažiavusi, nufotografavusi kritinės būklės aikštelę, susisiekusi su savivaldybe ir net pateikusi nuotraukas, kaip įrodymus, kad krepšinio lankas būtų pakeistas kaip įmanoma greičiau“, – „Mano BŪSTAS“ darbuotojos Rimos operatyvumu ir nuoširdžiomis pastangomis padėti neatsistebi Simona.

Kaip pasakoja įmonėje „Mano BŪSTAS“ dirbanti Rima Astrauskienė, jų įmonė gana dažnai sulaukia žmonių skundų ir prašymų pasirūpinti erdvėmis, už kurių priežiūrą jie nėra atsakingi: „Mano darbo politika yra ne pranešti žmonėms, už ką mes nesame atsakingi, bet atsiliepti į visus bendruomeniškus gyventojų prašymus ir, jei tik įmanoma, jiems padėti. Taip mes visi skatiname atsakingos ir tvirtos bendruomenės kūrimą“.