Kalba ekspertai Šiandien rajone

„Trikojai“ greičio matuokliai Šiauliuose: nusižengėliai skaičiuojami tūkstančiais

Atrodo, kad dar visai neseniai visoje Lietuvoje virė diskusijos dėl „trikojais“ vadinamų mobiliųjų greičio matuoklių, o šiandien šis greičio mėgėjų siaubas jau yra užfiksavęs tūkstančiais skaičiuojamus pažeidėjų kiekius. Taigi, kokie nusižengusiųjų rodikliai vyrauja Šiauliuose? 

Šiaulių apskrities Kelių policija turi 4 mobiliuosius greičio matuoklius, vadinamuosius „trikojus“, kurie nuo jų naudojimo pradžios, šių metų pradžios, iki birželio mėnesio Šiauliuose užfiksavo beveik 3000 leistino greičio viršijimo atvejų.

Tuo tarpu tuo pačiu laikotarpiu rankiniais greičio matavimo prietaisais Šiauliuose užfiksuota daugiau nei 1100 atvejų.

Greičio viršijimai užfiksuojami mobiliaisiais greičio matuokliais dažniausiai aptinkami avaringiausiose, gausiai pravažiuojamose miesto gatvėse Tilžės, Pramonės, Architektų, Žemaitės, Dubijos ir Serbentų gatvėse.

Anot Šiaulių policijos atstovų, net apie 80 procentų mieste fiksuotų greičio viršijimo pažeidimų padarė Šiauliuose gyvenantys gyventojai, patys šiauliečiai.

Tuo tarpu visoje Lietuvoje nuo metų pradžios priskaičiuota net daugiau nei 3300 greitį viršijusių vairuotojų iš Šiaulių.

Minėtu laikotarpiu 13 vairuotojų Šiauliuose greitį viršijo daugiau nei 50 km/h, todėl jie neteko teisės vairuoti.

Nusižengti mėgstantys vairuotojai neretai piktinasi dėl įmantriausiose vietose statomų trikojų.

Anot Policijos departamento, konkreti mobilaus greičio matuoklio, „trikojo“  statymo vieta parenkama įvertinus visas aplinkybes, kad nekiltų grėsmė eismo saugumui ir sustojusi tarnybinė transporto priemonė ar pastatytas mobilus greičio matuoklis netrukdytų kitiems eismo dalyviams.

Įprastai „trikojai“ statomi gatvėse, kurios pasižymi aukštu avaringumu. Prieš pastatant mobilųjį greičio matuoklį yra atsižvelgiama į avaringumo analizės duomenis.

Transporto priemonių greičio matavimo mobilieji prietaisai „PoliScan FM1“ naudojami avaringuose ir pavojinguose kelių ruožuose, kuriuose daugiausia įvyksta eismo įvykių ar yra tikimybė jiems įvykti dėl nustatyto važiavimo greičio viršijimo.