Naudinga žinoti Rajono problema

Tvarkingas stogas – taupiau ir saugiau

Pakeistas stogas – ne tik gražesnis, bet ir saugesnis, šiltesnis daugiabutis

Namo stogas – viena svarbiausių namo konstrukcijų. Laiku pakeista ir apšiltinta stogo danga gali ženkliai prisidėti prie energijos tausojimo, taip taupant ir gyventojų lėšas. Atlikus darbus juntamas akivaizdus komfortas: namuose nesikaupia drėgmė, sulaikoma šilumos energija.

Laikui bėgant stogo danga nusidėvi, atsiranda nesandarumų, stogas šlampa. Dėl to žiemą įdrėkusios vietos labiau šąla. Viršutiniuose ir kraštiniuose butuose gyventojai gyvena šaltesnėmis sąlygomis, o kiti butai peršildomi. Dėl to namas šildomas netolygiai, padidėja energijos sąnaudos. Renovavus stogą ir apšildant perdangą sumažinami šilumos nuostoliai.

Taip pat kiauras stogas kenkia ir ardo visą namo kontrukciją. Remonto metu žmonių sveikatai kenksmingas asbestinis šiferis pakeičiamas į naują – nei žmonėms, nei aplinkai nekenksmingą dangą. Gyventojams pritarus be stogo dangos gali būti pakeista medinė stogo konstrukcija, sutvarkyta lietaus nuvedimo sistema bei suremontuoti ir apskardinti kaminai.

Vasarą saulė kaitina neapšiltintą seno stogo konstrukciją, todėl viršutinių butų gyventojams būna ypač karšta. Apšiltintas stogas sumažintų kaitimo efektą.

Pastatų administravimo vadybininkai rekomenduoja organizuoti stogo keitimo darbus jau šią vasarą. Tik tuomet galėsite šaltuoju metų laiku galėsite džiaugtis šiltesniu, sausu ir nuo visų oro permainų apsaugotu namu.