Kalba ekspertai

Uždengtos šviesduobės – saugūs gyventojai

Vytauto g. 56-ajame name pakeisti rūsio langai į plastikinius.Taip pat „Mano būsto“ darbuotojai sudėjo cinkuotas apsaugines grotas ant šviesduobių.

Rūsio langų keitimas padeda sutaupyti nuo 4 % iki 15 % šilumos energijos. Tyrimai rodo, kad pakeitus rūsio langus, per juos išeina kur kas mažiau šilumos nei per senus, taip pat sumažėja šilumos sąnaudos bendrojo naudojimo patalpoms.

Šviesduobės yra skirtos šviesai patekti į rūsius arba pusrūsiuose įsikūrusius biurus, tačiau jeigu jos tinkamai neprižiūrimos, gali sukelti problemų. Todėl buvo pasirūpinta, kad šviesduobės būtų tvirtai uždengtos ir nekeltų pavojaus praeiviams. Šių namo dalių neuždengus grotomis gali įkristi žmogus ar gyvūnai, kai kurios iš jų siekia kelių metrų gylį, todėl krentant galima labai stipriai susižaloti.

Šviesdobės ne tik kelia pavojų žmogaus sveikatai, bet ir kaupia šiukšles. Neretai jos patenka nuo grindinio, taip pat tokiu būdu atsikratyti atliekomis nevengia ir praeiviai. Todėl stengiamasi šviesduobes uždengti pakankamai tankiomis grotomis, kad į jas nepatektų stambios atliekos