Kalba gyventojai Šiandien rajone

Vakaras, skirtas kaimynams

Šiauliai gali būti tituluojami kaip vienas draugiškiausių arba kaimyniškiausių miestų. Puikus to įrodymas – šį mėnesį vykęs Lieporių mikrorajone esančio Tilžės 34 namo gyventojų surengtas vakaras, skirtas susitikti su kaimynais.

„Palyginus mus ir senąjį Lieporių kaimą, gyvename ne kaimynas prie kaimyno, o kaimynas „ant“ ar „po“ kaimynu. Vietoje bendros laiptinės – liftas, todėl susitikti, susipažinti, pakalbėti progų būna rečiau, nei prieš pusę amžiaus kaime. Tad jau antrus metus iš eilės paskyrėme vieną žiemos vakarą, kad pabendrautume mus svetingai priimančioje Lieporių bibliotekoje.“, – apie iniciatyvą pasakojo namo gyventojai.

Įdomu tai, kad į kaimynams surengtą vakarą atvyko ne tik esami, bet ir buvę namo gyventojai bei kaimynai iš gretimų namų. O štai tarp pirmųjų namo gyventojų yra Nepriklausomybės akto signataras, fizikos mokslų daktaras Mindaugas Stakilevičius, kuris yra ir pats vyriausias namo gyventojas.

Susitikimo dalyviai nepamiršo ir namo vadybininkės Laimutės Vainauskaitės, kuri padėjo gyventojams atnaujinti namo pirmąjį aukštą: sienas, duris, spynas, pašto dėžutes ir šviestuvus. „Labai malonu, kad Laimutė rado laiko tiesiog maloniam pasišnekučiavimui su tais, kurie ir darbo, ir ne darbo metu nuolat kreipiasi su kasdieniniais rūpesčiais.“, – dėkingumą reiškė gyventojai.