Renginiai

Valstybinis Šiaulių dramos teatras spektaklius perkelia į internetą

Valstybinis Šiaulių dramos teatras, reaguodamas į susiklosčiusią situaciją dėl COVID – 19, spektaklius perkelia į internetą ir savo žiūrovams  spektaklių peržiūras dovanoja nemokamai. Savaitgalio vakarais visi norintieji stebėti spektaklius tai  gali daryti saugiai, laikantis karantino ir savo namuose. 

Kaip pasakoja Valstybinio Šiaulių dramos teatro atstovai, iš tiesų spektaklių transliacijos internete buvo tik laiko klausimas, ši idėja buvo svarstoma kurkas anksčiau.

Visgi, šiuo metu teatras priima naują misiją – būti atsvara tai įtampai, kuri tvyro ne tik Šiauliuose, šalyje, bet ir visame pasaulyje. Išgyvename sudėtingus laikus, bet kaip teatralai negalime pamiršti savo misijos – burti žmones į bendruomenę ir kelti žmogaus dvasią. Juk atrodo nieko tame nėra ypatingo – youtube egzistuoja jau seniai, transliacijos ten vyksta jau seniai, spektaklio įrašų kokybė net iš tolo neprilygsta pvz. NETFLIX rodomiems filmams, tačiau transliacijos sukuria bendrumo jausmą, be kurio joks teatras nėra įmanomas”, – pasakoja Valstybinio Šiaulių dramos teatro meno vadovas Paulius Ignatavičius.

Pradėjus spektaklius nemokamai rodyti internete, Valstybinis Šiaulių dramos teatras sulaukė daugybės pozityvių komentarų. „Supratome, kad tai, ką darome, yra prasminga šiuo sunkiu metu. Norisi skleisti žinią, kad teatras gyvas, kad jame galima dalyvauti tiesiogiai“.

Kol kas, Lietuvoje paskelbto karantino metu, teatras žada ir toliau spektaklius transliuoti nemokamai. Vėliau, pasibaigus šias sudėtingam laikotarpiui, teatro atstovai išduoda, jog galbūt svarstys ir apie šio turinio apmokestinimą.

Dramos teatras savo transliacijose orientuojasi ne tik į suaugusiuosius, rodydami jiems įvairius spektaklius, bet ir į mažuosius žiūrovus, kuriems aktoriai transliacijų metu seka pasakas.

Apie visas planuojamas transliuoti premjeras Šiaulių dramos teatras praneša savaitės pradžioje, visos nuorodos atsiranda transliacijos dieną Valstybinio Šiaulių dramos teatro facebook paskyroje.

Valstybinis Šiaulių dramos teatras: https://www.facebook.com/VSDTeatras/?epa=SEARCH_BOX