Kalba ekspertai Šiandien rajone

Vis daugiau šiauliečių būstą valdo išmaniai

Daugiabučių, kuriuos administruoja „Mano BŪSTAS“, gyventojai būsto priežiūros klausimus pamėgo spręsti išmaniai – per vienintelę Lietuvoje veikiančią namų ūkio valdymo platformą „eBŪSTAS“. Nuo praėjusios vasaros šios programėlės vartotojų visoje šalyje, įskaitant ir Šiaulius, skaičius nuolat auga.

Dvejus metus veikianti išmani būsto valdymo platforma „eBŪSTAS“ sulaukia vis didesnio daugiabučių namų, kuriuos administruoja „Mano BŪSTAS“, gyventojų susidomėjimo. Spalio mėnesį prie mobiliosios aplikacijos ir savitarnos portalo buvo prisijungę 4004 unikalūs vartotojai iš Šiaulių, o jų prisijungimų skaičius siekė net 15508 kartų.

„eBŪSTAS“ mobiliojoje aplikacijoje ir savitarnos portale „Mano BŪSTO“ klientai vos kelių mygtukų paspaudimais gali apmokėti sąskaitas, sekti, kiek jų daugiabutis turi sukaupęs kaupiamųjų lėšų, registruoti ir siųsti gedimus, virtualiu būdu dalyvauti kaimynų susirinkimuose bei priimti jo gyvenamąją aplinką ateityje pakeisiančius sprendimus.

„Kiekvieno vartotojo įpročiai, matyt, kitokie, bet asmeniškai man šioje programėlėje svarbiausios dvi funkcijos. Tai – galimybė patogiai apmokėti sąskaitą ir pranešti apie gedimus name. Atvirai sakant, nebeįsivaizduoju savęs už būsto priežiūra mokant kitais būdais. Kiekvieną mėnesį gaunu pranešimą apie naują sąskaitą ir kelių mygtukų paspaudimu ją apmoku tiesiai telefone. Nei popierinės sąskaitos nebevargina, jei jungtis prie el. bankininkystės nebereikia, jau nekalbu apie ėjimą su popierine sąskaita į įmokų surinkimo vietas“, – sako „eBŪSTU“ besinaudojanti Laura.

Jai antrino ir neseniai į nuosavą būstą persikraustęs Egidijus. Vyro teigimu, be galimybės patogiai apmokėti sąskaitas jam imponuoja galimybė dalyvauti elektroninėse apklausose ir balsavimuose.

„Kadangi dažnai būnu išvykęs, man patinka, kad dėl einamųjų namo reikalų neprivalau dalyvauti kaimynų susirinkimuose. Savo nuomonę išreiškiu per mobiliąją aplikaciją „eBŪSTAS“. Tą esu daręs ir per atostogas paplūdimyje, ir darbinėje komandiruotoje užsienyje. Žinau, kad ir gedimus galima registruoti virtualiai, tačiau mūsų namas naujas, tad kol kas šios funkcijos išbandyti dar neteko“, – pasakojo Egidijus.

„Mano BŪSTO“ Šiaulių regiono vadovė Roma Janušonienė sako, kad nuolat augantis „eBŪSTO“ vartotojų skaičius tik įrodo, kad daugiabučių gyventojai būsto priežiūros klausimus linkę spręsti patogiai.

„Džiugu, kad šiauliečiai kasdienius būsto priežiūros klausimus tvarko per mobiliąją aplikaciją arba savitarnos portalą. Tai išties patogu. Neabejoju, kad ši tendencija tik stiprės, nes skaitmeninės paslaugos vis labiau pritaikomos mūsų kasdienėje veikloje“, – teigė R. Janušonienė.